Koupit nebo pronajmout?
Nemovitost
Lokalita

ŠPANĚLSKO pobřeží COSTA BLANCA PRODEJE APARTMÁNY, VILY, DOMY KONTAKTUJTE NÁS!!!

Prodej zajímavých developerských projektů, řadové domy, apartmány, samostatné domy a luxusní vily. Vhodné na jak na investici, ale také pro vhodné Váš nový domov. 

Costa Blanca (Alicante) - informace o oblasti

Costa Blanca (Bílé pobřeží) je jedno z nejnavštěvovanějších míst ve Španělsku. Costa Blanca nabízí jedinečnou atmosféru Středomoří, ojedinělé přírodní scenérie, moře, pohoří, malebná městečka, více než 218 km pláží posetých zlatavým pískem. Výjimečné mikroklima, průměrnou teplotu 20 stupňů, až 300 slunečných dní v roce. Teplota moře umožňuje koupání od dubna až do října.

Patří mezi nejkrásnější oblasti Španělska, kde jsou různorodé pláže, od písečných až po oblázkové, rovný a poklidný břeh se střídá se strmými a skalnatými mořskými útesy. Costa Blanca, to jsou zelená údolí skrytá v divoké horské krajině, krápníkové jeskyně, ruiny arabských hradů, botanické zahrady a kouzelné vesničky a města, s bohatými historickými památkami.

Severní část oblasti Costa Blanca zvanou Marina Alta křižují horské masívy, které se noří do moře a vytvářejí ostré útesy o výšce přes 150 metrů. Costa Blanca - to je 115 nádherných, pravidelně kontrolovaných pláží. Jižní polovina obasti Costa Blanca (od Alicante až po Pilar de la Horadada) se vyznačuje rozlehlostí svých pláží s jemným pískem, jakož i množstvím slaných jezer a mokřadel, ležících v blízkosti pobřeží.

Costa Blanca - to jsou také přírodní parky Lagunas de la Mata v Torrevieja nebo Hondo v Elche. Ústí řeky Guardamaru a mořské proudy daly vzniknout zajímavé kombinaci dun z jemného písku a borovicových hradeb vysázených jako hranice mezi dunami a městem. V oblasti Marina Baixa naleznete především rozsáhlé pláže s jemným pískem jako například pláž Poniente a Levante v Benidormu nebo pláž Centro v La Vila Joiosa, i když vás jistě také překvapí působivé útesy s malými zátokami zakousnutými do horského masívu Sierra Gelada mezi Benidormem a Alteou. Městské pláže jsou vybaveny parkovišti, telefony, zábavními centry, kluby vodních sportů a skvělými restauracemi.

V oblasti Costa Blanca najdeme plno podzemních jeskyní, které jsou vytvořené proudy sladké vody. Pro Denii, Jáveu, Poble de Benitachell nebo Benissu jsou typické malé odloučené zátoky s kulatými oblázky.

Costa Blanca láká návštěvníky "třetím nejlepším podnebím na světě", neboť lepší povětrnostní podmínky než zdejší, už snad ani neexistují. Léta jsou teplá, ale ne příliš horká - a ochladit se vždycky můžete v moři. Tehdy se zaplňují pláže, všude vládne letní zábava. Tetelící se polední vedra lze překonat dlouhou siestou. Život se znovu rozjíždí po večeři v pozdních hodinách - nejprve v restauracích a barech, po půlnoci na diskotékách. Baštou plážového života je legendární Benidorm.

Avšak Costa Blanca má i jiné tváře. Před hlavní sezónou a po ní zde převládají turisté ze zahraničí, kteří většinou preferují větší klid. V kurzu bývá golf, tenis, jízda na koni a turistika. Výlety do půvabného vnitrozemí mají tou dobou zcela jinou atmosféru. Právě v těchto ročních obdobích pořídíte ty nejlepší fotografie, nezkažené clonou letního prachu. Především na jaře bývá mořská voda křišťálově průzračná a září tyrkysově zelenou barvou - to jsou ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Surfaři v této době rádi vyhledávají Mar Menor, kde vane příznivý vítr, ale hladina je rovná jako zrcadlo. Naproti tomu v zimě přijíždí na Costa Blancu menší počet rekreantů. Costa Blanca je již také vyhledávaná mezi Vánocemi a Velikonocemi, kdy tady prší minimálně. 

Symbolem celé Costa Blancy a města Calpe je 332 metrů vysoká vápencová skála, která se rozprostírá na malém výběžku do moře, a jmenuje se Peńón de Ifach. V roce 1987 byl tento homolovitý útvar vyhlášen přírodní rezervací a je nejmenší krajinnou oblastí v Evropě (4,5 km2). Roste tu 300 druhů rostlin, např. vzácný Ifačský karafiát lze najít pouze zde. Ve skále sídlí různí ptáci včetně mořských racků či sokolů. Na úpatí je muzeum a na vrchol vede stezka, kterou se prochází tunelem asi v polovině cesty na druhou stranu hory. Výstup je docela náročný, především jeho druhá část. Zato výhled z vrcholu je jedinečný. Výstup až na vrchol i vstup do muzea je zdarma, Peňon je též vyhledáván horolezci, kteří zde mají cesty výstupu s různými stupni obtížností.

IL REALITY - Iveta Vašková majitelka realitní kanceláře 

Veškeré prohlídky ve Španělsku zajišťuje česky mluvící asistentka a manažerka prodejů - budete mít vždy po ruce česky mluvícího zástupce realitní kanceláře, která působí v místě prodejů. Veškerý servis zajištěn. 

KONTAKTUJTE nás v případě zájmu a postaráme se o koupi Vaší nemovitosti ve Španělsku!

 

  Vytvořit poptávku

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní
  • Zahraniční

  Upřesnit

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Lokalita

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci

  Vyhledat vhodné nemovitosti

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Zahraniční

  Upřesnit

  Vyhledat fulltextově

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Lokalita

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci